Vähem autosid

Vähem autosid

Vähendada linnas autode sõiduradasid. Luua auto omamise aktsiis. Luua rohkem rattateid autoteede asemele. Tallinn on piisavalt väike linn, kus saab kiirelt liikuta ühest otsast teise ühistranspordi, jalgratta, elektritõukerattaga. Tihtipeale võtab autoga liiklemine isegi rohkem aega + tasuline parkimine linna sees + kütuse hind igal sõidul. Auto ei tasu end siin ära, inimesed on muutunud lihtsalt mugavaks ning üleminek autovabamale elule/autovabamale linnale tuleks teha justkui plaastri ära tõmbamusega - kiiresti ja järsku. Korraks võib olla imelik, aga see on kõigi heaolu nimel ja inimesed harjuvad ära. Tallinnas toimub hetkel mitmeid rattaprojekte, et muuta linn rattasõbralikumaks. Kui teised euroopa linnad on suutnud seda teha, suudaks Tallinn ka, kui lihtsalt tahta. Tallinn on tahtnud hirmsasti saada ka üheks ilusaks ja meeldivaks kohaks nagu "teised euroopa linnad" , nüüd on antud võimalus hõbekandikul. Kas me hoolime autodest või inimestest?

Points

autoradade vähendamine suurendab ummikuid ning sellega koos üldist saastetaset.

Kõigepealt tuleb vähendada autoradasid ning nende asemele luua ohutu ja toimiv taristu, mida kasutada nii jalgratta kui elektritõukerattaga sõitmiseks.

Ei poolda auto omamise maksu. Igale poole pole võimalik ühistranspordi või jalgrattaga pääseda. Sõitmine ja saastamine on juba maksustatud kütuse aktsiisiga. Küll tasuks kaaluda linna sissesõidu maksustamist.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information