Saastemaks

Saastemaks

Aeglustada eraautode hulga kasvu automaksu kehtestamisega. Automaksust saadud tulu suunata jalgrattateede ja ühistranspordi arengusse. Kui üleriigilise automaksu kehtestamiseni lähimal ajal ei jõua, siis võiks olla maksustatud linna autoga sisenemine kas päeva- või aastakaartide näol. Suur osa pealinna tänavatel liikuvatest autodest tuleb igapäevaselt kõrvalasetsevatest valdadest. Arendada pargi ja reisi lahendusi ning neid siduvaid ühistranspordi liine.

Points

Nimetame selle siis juba automaksuks, et auto omanik peaks maksma mingit püsitasu nt isegi auto massi põhjal, sest mida suuremad on autod seda rohkem nad ka saastavad. Teine asi mis selle raames peaks tegema on see et kaubaautodest lubada linna siseneda ainult kõige uuema saastenormiga autodel (EURO6 täna äkki veel?) ja madalamatele kas keeld või rängad maksud Selle juurde juurde veel piirkiiruse alandamine, rattateed, hea ühistranspordi ühendus, rohkem puid ja elu võiks ilusam olla küll juba ☺️

Hetkel pole kesklinnas väga palju kohti kuhu saaks turvaliselt oma ratastki parkida. Samuti pole inimestel kodude juures võimalik mugavalt ja turvaliselt ratast hoida. Väga palju on vargusi. Lisaks vihmaga, tuulega, külma ilmaga enamik inimesi ei soovi rattaga üldse sõita. Ja selline ilm on meil 3/4 ajast. Ühistransport tuleks kõigepealt muuta mugavamaks- olemasolevad liinid tihedamalt käima, uued otseliinid jne. Hetkel näiteks pole võimalik ühistranspordiga saada isegi Pelgulinnast Kalamajja.

Automaks väga teretulnud, samuti linna sisenemise maksustamine Ühtlasi tuleks arendada toimivad lähirongide ühendused lähivaldadest

Praegused Tallinna P&R parklad Viimsi suunal (Pirita ja Oru) on väga tühjad igapäevaselt. See näitab, et nende asukoht ja ühistranspordi ühendused Tallinnaga pole loogilised ja inimestele sobivad. Tuleks analüüsida praeguste alakasutuses P&R parklate probleeme ja pendelrändajate reaalseid sihtkohti Tallinnas ja vastavalt kujundada uusi kiireid ühistransporditeenuseid otse P&R parklatest. Lisaks ei jää hetkel Narva mnt. poolt Tallinna tulles enne kesklinna ette ühtegi P&R parklat.

Saastemaksu idee on hea kuid meie demokraatlikus riigis hakatakse riigikogu tasandil kohe vastu võitlema ja reaalses elus linna poolt määratud saastemaks tühistatakse üsna kiiresti võimuerakondade poolt.

Automaksu oleks mõistlik alles siis rakendada, kui bussiliinid loogilised, ratta- ja kõnniteede korralik infra loodud. Niisama tühja kohapealt tekitab see ainult trotsi. Aga kui muud transpordi viisid on soodustatud, tahetakse ka rohkem autost välja tulla.

Üleriigiline automaks ainult soodustaks elanikkonna vaesumist ja selle kehtestamist ei ole isegi mitte mõistlik kaaluda. Selle asemel saab kasutada probleemsetes kesklinnade piirkondades ummikumaksu.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information