Sõiduradade osaline muutmine rattateedeks

Sõiduradade osaline muutmine rattateedeks

8-80 põhimõttel linna kujundamine - linnas, kus on hea ja ohutu olla 8-aastasel ja 80-aastasel, on ka kõigil teistel hea olla. Rattateed peavad olema laiad, mugavad ja ohutud. Tallinnas on tihti 4-6 autorada kõrvuti, kõrval aga ei saa jalutadagi lärmi ja tolmu tõttu. Nendes kohtades saab vabalt eraldada 1-2 sõidurada jalgrattaga liikumiseks - saab rattatee kiiresti, ilma eriliste kulutusteta ja uue asfaldi valamiseta, kõik see muudab ka autoga liikumise sujuvamaks.

Points

Praegu pole kesklinnas väga palju kohti kuhu saaks turvaliselt oma ratast parkida. Samuti pole inimestel kodude juures võimalik mugavalt ja turvaliselt ratast hoida. Väga palju on vargusi. Lisaks vihmaga, tuulega, külma ilmaga enamik inimesi ei soovi rattaga üldse sõita. Ja selline ilm on meil 3/4 ajast. Ühistransport tuleks kõigepealt muuta mugavamaks- olemasolevad liinid tihedamalt käima, uued otseliinid jne. Hetkel näiteks pole võimalik ühistranspordiga saada isegi Pelgulinnast Kalamajja.

Esiteks oleks paljudel laiadel teedel vajalik nii jalgrattatee kui ka parkimisrada. Kohati on laiad teed, kus ei ole kuskil lähedal parkida. Parkmisrada+jalgrattatee viib automüra ja saaste mitme meetri võrra jalakäiatest kaugemale ja parkijad ei "peatu korraks" jalgrattateel.

jalgrattateede ehitamine sõidutee arvelt on väga lühinägelik, kuna suurendab liiklusummikuid ning sellega kaasnevet õhusaastet.

Targa planeerimisega saaks praeguseid autoradasid kindlasti kasutada rattateede loomiseks. Näiteks on üks võimalus ka kaherealsite sõiduteede asemel kasutada rohkem ühesuunalisi autoteid ja teise vabaneva sõiduraja saaks võtta kasutusele rattateede jaoks.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information