Viie lihtsa lahenduse elluviimine kergliikluse eelistamiseks

Viie lihtsa lahenduse elluviimine kergliikluse eelistamiseks

1. Jalg- ja jalgrattateede ristumisel sõiduteedega, luua sõiduteedele künnis ja lisada autodele teeandmise või peatumise kohustus (STOP märk) 2. Jalg- ja jalgrattateede ristumisel fooriga ristmikuga luua võimalus tellida roheline tuli jalgrattalt lahkumata ja paremal pool teed. 3. Jalg- ja jalgrattateedel kõikidel ristmikel äärekivi madaldamine 0mm-ni. 4. Kõikides bussipeatustes tagada jalgratta ohutu liikumine bussipeatuse tagant. Nägemist piiravad reklaamid eemaldada. 5. Turvaliste jalgrattaparklate kohustuslikuks muutmine kõikide avalike asutuste ja kaupluste juures

Points

Lisaks, jalgrattateed ei tohi olla eraldamata ja kõrvuti ei jalakäijate ega autoteega. Ühes kõnnivad inimesed julmalt rattateel, teisel pargivad või "lõikavad" laiad masinad rattatee olematuks.

Kui nüüd õhusaaste peale mõelda, siis autode iga ratturi peale peatuma ja uuesti kiirendama sundimine tegelikult ju suurendaks heitgaaside kogust. Kui autod selle peale sõitmisest üldse loobuksid, oleks muidugi asi parem.

Kas nüüd kõigil ristmikel on künnist vaja aga kõige ohtlikumad on just väikesed hooviteed, kus autojuht, paremale pööret tehes, vaatab vaid vasakule ja sõidab ratturile ette või küljepealt sisse. Mitu sellist õnnetust näinud jalgratturitega.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information