Lasteaia ja kooli koht kodu lähedal

Lasteaia ja kooli koht kodu lähedal

Väga suure osa liiklusummikutest tekitavad lapsevanemad, kes soovivad või peavad oma lapsi vedama lasteaeda või kooli teise linna otsa. Tallinna haridussüsteemi tuleb muuta nii, et lasteaial ja koolil on teeninduspiirkond, mitte ei ole terve Tallinn, nagu praegu lasteadade puhul on. Laps peab saama lastaias ja koolis käia oma kodu lähendal. Eelistada tuleb neid lapsi, kes on piirkonnas elanud pikemalt. Kahtluse korral, kas pere ikka elab rahvastikuregistri järgsel aadressil tuleb küsida tõendeid eluasemega seotud kulude kandmise kohta jms. Pange tähele, et kui on koolivaheaeg, siis liiklusummikuid jääb linnas vähemaks. See ongi tõestus sellest, et suure osa heitgaasidest ja liikusummikutest on põhjustatud lapsi vedavate vanemate poolt. Kui tahad, et su laps käiks kesklinnas koolis, siis tule ela kesklinnas, mitte ära too oma lapsi teisest linna otsas kesklinna kooli, mis omakorda võtab ära võimaluse kooli lähedal elaval lapsel kodu lähedal koolis käia.

Points

Kindlasti, kuid pigem tuleks soodustada laste iseseisvat liikumist kooli. Luua liikumisvõimalusi ning keelata laste toomine koolile või lasteaiale lähemale kui 500m.

Keelata laste toomine lasteaeda lähemale kui 500m? Nagu päriselt :D Et paneme aga 2 aastase lasteaiast 500m eemal maha ja las kõnnib ise kohale ja kui järgi läheme, siis helistame talle nutitelefonile, et pane riidesse ja hakka tulema, ootame lasteaiast 500 m eemal üle tee.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information