Asula märk = 30

Asula märk = 30

Kõige efektiivsem uue kiiruspiirangu rakendamise meede oleks muuta asula märgi tähendust, ehk terves riigis kehtestada linnades ja asulates piirkiiruseks 30km/h, nagu on tehtud ka mitmel pool mujal Euroopas. Seejärel saab luua erandid 50 ja 70km/h teedele liiklusmärkide abil kohtades, kus vaja.

Points

väiksem kiirus = vähem müra Lisaks ka vähem liiklusõnnetusi. Seal kus kergliiklus- ja jalgteed paiknevad magistraalteede ääres - muuta kiirus 30 km/tunnis

abslouutselt kõige mõtettum ning kahjulikum ettepanek, mis ei muuda liiklust turvalisemaks. vastupidi, suureneb lisandunud ummikutest tekkiv saaste ning tegelikkuses ei jägi selliseid mõttetuyid piiranguid keegi. Kas see piirang kehtiks ka jalgratturitele? Juba täna on mitmetes kohtades, jalgratturid need, kes rikuvad kiiruspiiranguid nii hoovialadel kui ka 30 mõjualas.

Väga rumal ettepanek. 30 km/h piirangut oleks mõistlik kasutada ainult nn. sisekvartali tänavatel kus see oleks ohutuse tõstmisel vajalik.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information