Naast rehvide kasutuse piiramine

Naast rehvide kasutuse piiramine

Iga kevad on Tallinna õhus peeneid osakesi, mida inimesed sisse hingavad ja keha väljutada ei suuda. Seepärast tuleb piirata naastrehvide kasutust. Kesklinna naastrehvidega sõites peaks ostma pileti - seda saab teha kuni 8 päeva aastas. Kesklinna tihedamalt käimisel peab omanik paigaldama lamellrehvid. Seeläbi vähendame meie linna tänavate üleskoorimist, säästame inimeste tervist ja loome linnale lisaraha.

Points

Puhastada Tallinna tänavaid kevadel varakult ja korralikult.

Pole 15 aastat enam naaste kasutanud, pole tarvidust.

See muidugi eeldaks, et hooldaja ei puista linna üle soolaga, vaid korjab lume lihtsalt kokku. Vajadusel trambib kenasti kinni. Lume peal on lamell ideaalne. Sool teeb küll korraks lume vedeleks ja siis jäätub kõik, või tuleb uus laadung soola. Vanasti soolatati vallutatuid alasid, et seal enam midagi ei kasvaks. Miks meil teedeäärsed haljasalad porimülkad on?! Aga naastrehv on saast igaljuhul!

Naastrehvid võiks vabalt linnas keelata Saab väga hästi hakkama lamellidega nii linnas kui ka kõrvalteedel ja ka maal. AGA peab sõitma ettevaatlikumalt libedaga. 20+ aastat lamellidega sõidetud absoluutselt igal pool, seega väga raske uskuda seda, et naastrehvid hädavajalikud

Elu on ka väljaspool Tallinnat, kus ei saa ainult lamellidega hakkama. Ja kui ma juba Pealinna olen sunnitud tulema, siis ühistransport ei kanna kriitikat ning sõidan autoga ka linnas. Tuleb lihtsalt tõesti tänavaid paremini hooldada - graniidi jms tolm on hullem see pisku, mis naastrehvidest tuleb.

On veel erinevaid meetmeid, kuidas piirata nt kesklinnas naastrehvide kasutust (lamellrehvide kasutajal odavam parkimine näiteks)

Poliitikud võiksid juba ammu päevapeale keelata kogu riigis naastrehvide kasutamise. Igasugused naasterhvi makse/linnades kasutamise keelamist jms. pole praktikas võimalik kontrollida. Samas puudub igasugune vajadus naastrehvide kasutamiseks. Jäiste teeolude korral mõnel päeval talve jooksul saab lihtsalt vähenda sõidukiirust.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information