Rohkem parke ja puid, puid, puid linna

Rohkem parke ja puid, puid, puid linna

Tegema rohkem rohealasid ja istutama puid linna

Points

Ja vähem soola talvel ja karmid trahvid haljasalal parkijale.

Võiks olla nii, et Tallinnas jääks haljasala iga 15-minutilise jalutuskäigu kaugusele. Samuti võiks puud-põõsad eraldada sõiduteed kõnniteest. Ka nii saab rohelust rohkem.

Selle aasta kaasavas eelarves võitis kesklinnas idee "rohkem puid". Pole siiani kohanud, et oleks selleks midagi LV poolt tehtud.

Rohkem puid, põõsaid ja vertikaalhaljastust - vähendavad õhusaastet, müra, suurendavad veeomastamisvõimet, jahutavad linna. Murude asemel niidud, põõsastikud - see vähendab ka vajadust niita. Lehtedekoristuse piiramine (ainult aladelt, millel nt libeduseohu tõttu on vajalik). Eelistada tasuks taimi, millel on krobeline lehepind ning võimalikult palju lehti, kindlasti peaks oluline osa haljastusest olema igihaljad, et ka talvel neid hüvesid osutataks.

Oluline lisada taimestikku igal poole - eriti nn keerulistesse (kitsastesse) kohtadesse ehk aladele kus niigi palju õhussastet tekib. Selleks sobivad näiteks hästi erinevad vertikaalhaljastuse lahendused. Soovitan lähtuda Amsterdami rohelise käsiraamatu põhimõtetest.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information