Jalgrattasõit ausse!

  Jalgrattasõit ausse!

Tuleb propageerida rohkem liiklemist jalgrattaga tehes selle võimalikult turvaliseks. Uute jalgrattateede rajamine linnaelanike ettepanekutest lähtuvalt prioriteediks!

Points

Tahaks näha riigikogu ja valitsuse liikmeid jalgratta ja ühistranspordiga liiklemas. Neil oleks suurepärane võimalus rattaga liikumist populariseerida ning aidata kaasa autostumise vähendamise vastu.

Jalgrattateed ei tohi olla eraldamata ja kõrvuti ei jalakäijate ega autoteega. Ühes kõnnivad inimesed julmalt rattateel, teisel pargivad või "lõikavad" laiad masinad rattatee olematuks. (n Tehnika tänav ja "punased teed") Autoteed kitsaks, lisaks rattatee ja võimalusel parkimisrada autode ja rattatee vahele. Eraldi kõrgusel jalakäijate tee.

Jah, ja need teed olgu ka päriselt rattateed, mitte suure sõidutee rentslis olev punane triip, kus sinust 20cm kauguselt mööduvad rekkad kiirusel 65 km/h. Või siis kõnnitee, mis on lihtsalt kuulutatud ka jalgratturitele sobivaks ja kus peaks sõitma läbisegi mudilaste, koerajalutajate ja muude jalakäijatega.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information